AktualnośćiGmina Ścinawa

GDDKiA wprowadza ruch wahadłowy na moście

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu poinformowała, że od 17 stycznia br. (najbliższy piątek) zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez Odrę w ciągu drogi krajowej nr 36 w Ścinawie oraz sąsiednim skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 340 (droga na Wołów). Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną akomodacyjną. Jednocześnie zarządca drogi krajowej przypomina, że na moście obowiązuje zakaz przejazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton. Podejmowane działania wiążą się z rozpoczęciem prac zapowiadanego już wielokrotnie remontu zabytkowej przeprawy.

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do czasu wybudowania mostu objazdowego i zamknięcia mostu istniejącego przewidywanego w IV kwartale br. Na moście tymczasowym ruch będzie odbywał się również wahadłowo przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej i ograniczeniu nośności do 15 t.

Po zakończeniu robót remontowych w listopadzie 2021 r. ruch powróci na wyremontowany most, na którym planuje się docelowo wprowadzenie ruchu wahadłowego dla pojazdów ciężarowych (sygnalizacja świetlna z detekcją dla pojazdów ciężarowych). Obowiązywał będzie zakaz przejazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20 ton.

Stosowne pismo informacyjne w sprawie zmiany organizacji ruchu na moście przez Odrę w ciągu drogi krajowej nr 36 w Ścinawie wpłynęło wczoraj do magistratu – dokument do pobrania TUTAJ. Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie ograniczeń wprowadzonych przez zarządcę.