Aktualnośći

Możemy pomóc potrzebującym z naszej gminy

Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie bierze udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności we Wrocławiu. 25 i 26 listopada w godzinach 9.00 – 18.00 w ścinawskich sklepach DINO i Biedronce będą wystawione specjalne kosze na produkty, które później zostaną przekazane potrzebującym.

– Prosimy Mieszkańców Gminy Ścinawa, którzy będą robili zakupy, o wsparcie naszej akcji i wrzucenie do oznaczonych koszy artykułów trwałych, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy itp. – apeluje Dorota Giżewska, prezes Fundacji Przystań w Ścinawie.

Zebrana żywność zostanie przekazana w formie paczek dla potrzebujących osób, rodzin wielodzietnych i osób niepełnosprawnych- wskazanym przez MGOPS w Ścinawie oraz podopiecznym Fundacji Przystań w Ścinawie.
Przed wejściem do sklepu Biedronka i DINO będą stali Wolontariusze – uczestnicy warsztatu wraz z instruktorami, którzy przy okazji będą przypominali o zbiórce.
– Dzięki tej akcji i państwa pomocy poniekąd ratujemy tegoroczne święta osób potrzebujących, pomagamy w ten sposób potrzebującym z naszej lokalnej społeczności – tłumaczy Dorota Giżewska.

W zeszłym roku wolontariusze z WTZ zebrali aż 930,6 kg żywności. Czy w tym roku poprawią to osiągnięcie? Wiele zależy od mieszkańców gminy Ścinawa, których serdecznie zachęcamy do wsparcia inicjatywy.