AktualnośćiŚcinawa

Potrzebne środki na dokończenie remontu Domu Samotnych Matek z Dziećmi (FOTO)

Od lutego 2019 roku trwa prowadzony na szeroką skalę remont ścinawskiej placówki Stowarzyszenia MONAR. Decyzja o zawieszeniu działalności Domu Samotnych Matek z Dziećmi wynikała z konieczności przeprowadzenia kosztownych napraw, skutkujących poprawą bezpieczeństwa i warunków sanitarno-bytowych dla podopiecznych. Pomimo wykonania wielu prac przez wolontariuszy i przeznaczenia sporych środków na materiały, potrzebnych jest jeszcze około 120 tysięcy złotych, by placówka mogła wznowić funkcjonowanie. W pomoc Domowi Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie zaangażowała się ostatnio firma Unikatonia concept spa&wellness.

Po wielu latach intensywnej działalności sam obiekt został czasowo zamknięty, ze względu na panujące w nim warunki, a podopieczne przeniesiono do podobnego ośrodka w Głogowie.
– Praktycznie nie ma dnia, żebym nie odebrał telefonu od kobiety potrzebującej pomocy ścinawskiej placówki. To tylko potwierdza, jak potrzebne jest ponowne otwarcie naszego domu – mówi Piotr Tatuch, kierownik Domu Samotnych Matek z Dziećmi MONAR w Ścinawie. – Wspólnie z wolontariuszami wykonaliśmy już sporo pracy. Nie brakuje nam zapału, niestety brakuje środków na materiały budowlane. W przypadku 120 tysięcy mówimy o minimum, by placówka została dopuszczona do funkcjonowania – uzupełnia kierownik.

W remont zaangażowani są głównie wolontariusze, którzy dojeżdżają z innych placówek. W zamian otrzymują nocleg w mało komfortowych warunkach, bo w pokojach bez ogrzewania. Pracują, walczą z czasem i brakiem pieniędzy, by potrzebujące kobiety z dziećmi mogły znów znaleźć schronienie w tym domu.

Niedawno obiekt wizytowali: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz manager ds. marketingu i kontaktów biznesowych Unikatonia concept spa&wellness Kamila Mazurek. Firma Unikatonia concept spa&wellness wyszła z inicjatywą przeznaczenia części dochodów uzyskanych ze sprzedaży świątecznych bonów upominkowych na pomoc dla Domu Samotnych Matekz Dziećmi w Ścinawie.

Święta to wprost idealny czas na dobroczynność! Zachęcamy do udziału w akcji. Bon można zakupić przez Internet: https://unikatonia.pl/Oferta/promocje/oferta-swiateczna/ lub bezpośrednio w siedzibie Unikatonii concept spa&wellness przy ul. Zielonogórskiej 1 w Lubinie w Recepcji SPA, tel.: 76 746 34 81 oraz 721 20 30 44.

Z kolei Gmina Ścinawa pomogła pracownikom placówki pozbyć się niepotrzebnych i zużytych mebli oraz odpadów wielkogabarytowych. Wiele wskazuje na to, że taka pomoc zostanie ponowiona.

Skąd pomysł na akcję Unikatonii?
– Unikatonia to miejsce stworzone przez kobietę – wrażliwą na zmagania innych kobiet. Dobro człowieka, harmonia duszy i ciała, dbanie o zdrowie i samopoczucie to misja Unikatonii. Ta misja przekłada się również na szeroko rozumiane kwestie ogólnospołeczne. Biznes i społeczeństwo to dwie współzależne siły. Chcemy pokazać nasze zaangażowanie w sprawy ważne i pożyteczne. Działamy filantropijnie. Zależy nam, by nasz sukces przełożył się na dobro społeczne i przysporzył korzyści osobom będącym w trudnym położeniu życiowym i potrzebującym wsparcia. Czujemy się szczególnie uwrażliwieni na losy kobiet i dzieci. Każdy z nas przekazuje przecież upominki Najbliższym. Czemu nie pomóc innym przy okazji zakupu prezentu? – mówi Teresa Zioła, prezes Unikatonii.
Wśród Darczyńców wylosowane zostanie w styczniu auto wprost z salonu, z pełnym bakiem do dyspozycji na weekend. Jakiej marki? O tym już niebawem poinformuje organizator konkursu.

Zachęcamy także do odwiedzenia oficjalnej strony facebook’owej placówki, gdzie można zobaczyć zdjęcia i relacje z prowadzonych prac remontowych: Dom Samotnej Matki Monar-Markot Ścinawa.