AktualnośćiCTiK

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia (FOTO, TV i RADIO NEWS)

Mieszkańcy i goście, którzy odwiedzili 15 grudnia Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zostali wprowadzeni w nastrój zbliżających się świąt. Na terenach zielonych przy ośrodku kultury zorganizowano tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, a na deskach wyremontowanej i doposażonej sceny wystąpili lokalni – młodzi artyści oraz zespół Sammy Swoi ze specjalnym koncertem świątecznym. Na straganach wystawcy, rękodzielnicy, cukiernicy zaprezentowali artykuły i specjały, które sprawiają, że Boże Narodzenie to również przepyszny i wesoły czas.

Wielu mieszkańców pojawiło się w CTiK. Rodzice i dziadkowie podziwiali występy najmłodszych mieszkańców gminy. Na cenie zaprezentowali się utalentowani tancerze ze Studia Balans. Później zaśpiewali laureaci konkursu wokalnego „Z kolędą dookoła świata”, wystąpili też uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Tymowej. Przy okazji świątecznego jarmarku burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła i dyrektor domu kultury Anna Podbucka nagrodzili zwycięzców świątecznych konkursów. Na scenie pojawiła się między innymi Patrycja Golonka, której praca została oficjalną kartką świąteczną Gminy Ścinawa w bieżącym roku.
Przed publicznością wystąpił też zaprzyjaźniony z naszą gminą zespół Sammy Swoi. Specjalny świąteczny koncert rozkołysał widownię, a wykonawcy potwierdzili talenty, jakie w nich drzemią.

Jarmark zakończyły tradycyjne jasełka, które zaprezentowali młodzi aktorzy z grupy „Zaczarowana Kurtyna”. Dzieciaki dostarczyły wszystkim wiele radości i wzruszeń.

O ścinawskim jarmarku informowały również inne media:

– Radio Plus „W Bożonarodzeniowym klimacie w CTiK w Ścinawie”