AktualnośćiGmina Ścinawa

Remontują remizę w Parszowicach (FOTO)

Trwa remont obiektu, z którego korzystają strażacy w Parszowicach. W ramach zadania wymieniane jest deskowanie na drewnianej wieży przylegającej do budynku remizy, która służy do suszenia węży strażackich i nazywana jest spinalnią. Naprawiany jest również przeciekający dach na samym budynku OSP. Remont ma zakończyć się jeszcze w bieżącym miesiącu.

Łączny koszt prowadzonych prac wyniesie 21.666,00 zł, z czego 8.628,00 zł to dotacja pozyskana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Parszowicach z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadania publicznego pt.: „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Kwota 1.372,00 zł to wkład własny strażaków. Pozostałą sumę potrzebną do wykonania remontu wyasygnował ścinawski samorząd.

To kolejne działania na rzecz OSP Parszowice. Przypomnijmy, że w pod koniec minionego roku na zlecenie gminy wykonano ocieplenie ściany przedniej budynku remizy i pomalowano elewację frontową oraz korytarz wewnątrz obiektu. Koszt inwestycji zamknął się wówczas kwotą 14.760,00 zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.