AktualnośćiGmina Ścinawa

Biblioteka i spotkania przy kawie (ZDJĘCIA)

Jako jedyna w naszym regionie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie pozyskała rządowe dofinansowanie wysokości 124 tysięcy złotych na realizację programu promującego czytelnictwo. „Spotkania przy kawie” trwały będą 2 lata, a celem zajęć będzie aktywizacja społeczeństwa i wzmocnienie znaczenia biblioteki, jako ośrodka kultury. Wczoraj w ścinawskim CTiK zorganizowana została konferencja otwierająca projekt, w spotkaniu uczestniczył burmistrz Krystian Kosztyła, który przy okazji złożył pracownikom ośrodka oraz biblioteki życzenia z okazji Dnia Działacza Kultury.

Już na etapie przygotowań do realizacji projektu, biblioteka pozyskała pierwszych partnerów: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Fundację „Przystań”. Na tym nie koniec, bo placówka zamierza współpracować z bibliotekami i domami kultury z regionu Krainy Łęgów Odrzańskich.

– Chcemy wyjść poza typowe czytelnictwo, zależy nam, by odbywały się spotkania autorskie, warsztaty, wyjazdy. Chcemy działać bardzo szeroko, ale dopiero po diagnozach dowiemy się, czego od nas mieszkańcy oczekują. Przy okazji dzisiejszego spotkania chcemy już dowiedzieć się od czytelników, jakie mają preferencje – tłumaczyła Anna Podbucka, dyrektor ścinawskiej biblioteki i CTiK.

W spotkaniu oprócz działaczy kultury i przedstawicieli samorządu uczestniczyli również ścinawscy seniorzy, czyli najaktywniejsza grupa czytelników i gości biblioteki.