AktualnośćiGmina Ścinawa

Startuje XII Festiwal Blues nad Odrą – informacje dla gości

Już jutro w ścinawskim porcie rozpocznie się największa impreza kulturalna w gminie Ścinawa. Na festiwalowej scenie pojawią się znani i cenieni wykonawcy bluesa oraz rozpoczynający kariery amatorzy. Tradycyjnie gościć będziemy uczestników motocyklowego zlotu, którzy zaprezentują swoje piękne maszyny. W porcie na chętnych czekała będzie natomiast szkuta Łęgowa Dama. Wszystkie niezbędne informacje dla gości, którzy odwiedzą nas na festiwalu, zamieszczamy poniżej.

Parkingi – a więc bezpieczne i wydzielone miejsca, w których można zostawić samochody na czas trwania festiwalu. W piątek i sobotę do Ścinawy przyjedzie wielu gości, a lokalizacje, które wskazujemy, to gwarancja spokoju i pewność, że auta pozostawione nie stwarzają zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

(po kliknięciu możliwe powiększenie mapy)

Plan festiwalu – uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16:15. Pełen harmonogram poniżej.

VIII Zlot Motocyklowy w Porcie Ścinawa – organizowany przez grupę Moto Silesia.
Tradycyjnie do dyspozycji zlotowiczów zostanie oddane pole namiotowe w pobliżu sceny. Pierwszy zlotowicz zostanie wpuszczony gratis, pozostali po uiszczeniu umówionej opłaty. Na uczestników imprezy czekały będą: blacha, naklejka zlotowa, talony na piwo i zupę, oraz miejsce na przygotowanym polu namiotowym.

Parada motocykli – zaplanowana na sobotę, motocykliści o godzinie 13:00 wyjadą z portu i wyruszą na trasę. W godzinach 12:30 – 14:30 możliwe będą utrudnienia komunikacyjne na drogach, którymi przejeżdżali będą motocykliści.

W czasie festiwalu (w piątek i sobotę) zapraszamy na krótkie rejsy szkutą Łęgowa Dama, która czekała będzie w porcie. Rejsy zorganizuje Kraina Łęgów Odrzańskich, bilet wstępu na pokład kosztował będzie jedyne 5 zł. Uwaga: szkuta wypłynie na rzekę tylko, kiedy zbierze się 10 chętnych gości. Zapraszamy, piękne krajobrazy gwarantowane, w tym niesamowity widok na festiwal z perspektywy rzeki Odry!

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach i bezpośrednim sąsiedztwem rzeki apelujemy o zachowanie ostrożności!