AktualnośćiSport

Nowe bramki służą Sparcie Parszowice (FOTO)

Jeszcze przed startem sezonu firma Centrum Sportu Amatorskiego z Legnicy zamontowała nowe – certyfikowane bramki wraz z dedykowanymi siatkami na boisku w Parszowicach, na którym ligowe spotkania w A-klasie rozgrywa miejscowa Sparta. Wcześniej wykonawca usunął stare, ciężkie metalowe konstrukcje, które dotąd służyły rywalizującym na obiekcie drużynom. Koszt sfinansowanej przez ścinawski samorząd inwestycji to kwota 11 tys. zł. Warto wspomnieć również, że dzięki osobom zaangażowanych w funkcjonowanie Sparty Parszowice, w okresie letnim, z wykorzystaniem środków własnych działaczy i sympatyków klubu, na trybunie przy boisku wymieniona została ponad połowa krzesełek.

– Jesteśmy zadowoleni, że jeszcze przez startem rozgrywek otrzymaliśmy nowy sprzęt, który jest bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze oraz spełnia licencyjne wymogi. Bramki sprawują się bardzo dobrze od samego początku, wystarczy spojrzeć na statystyki, zdobyliśmy u siebie 10 goli, tracąc zaledwie 2. Podczas rozmów z burmistrzem Ścinawy sygnalizowaliśmy potrzebę wymiany bramek i Krystian Kosztyła obiecał, że przed startem sezonu temat zostanie załatwiony – podsumowuje prezes Sparty Parszowice Wojciech Trawka.

Nowe bramki w Parszowicach, to kolejna inwestycja w sportową infrastrukturę na terenie gminy, w okresie wakacyjnym na stadionie w Ścinawie zamontowane zostało automatyczne nawodnienie, o czym pisaliśmy w artykule: http://nowa.scinawa.pl/index.php/2022/07/12/stadion-miejski-z-automatycznym-nawodnieniem-foto/, a kilka tygodni temu w Dziewinie zostały ustawione profesjonalne boksy dla rezerwowych zawodników: http://nowa.scinawa.pl/index.php/2022/09/02/kolejne-inwestycje-na-boisku-w-dziewinie-foto/, a niebawem Czarni doczekają się nowych piłkochwytów.