AktualnośćiGmina Ścinawa

Sanepid potwierdza – woda bez bakterii

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubinie na podstawie analizy sprawozdań z badań wody pobranej w dniu 1 kwietnia 2019 roku (sprawozdanie z badań z dnia 4 kwietnia 2019 roku) przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi pod względem mikrobiologicznym z wodociągu sieciowego w Ścinawie. Potwierdziły się zatem wyniki badań zleconych odrębnie przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie Sp z o.o. w dn.: 28 marca i 1 kwietnia – ich wyniki zostały zamieszczone na stronie zarządcy sieci: TUTAJ.

Jednocześnie informujemy, że trwa czyszczenie sieci wodociągowej w Ścinawie – a więc kolejny etap prac poprawiających jakość wody.
– Chcę podkreślić, że woda jest nadal warunkowo dopuszczona do spożycia ze względu na swoje wcześniejsze właściwości fizyko-chemiczne, a wydany obecnie przez Sanepid komunikat dotyczy jej przydatności do spożycia przez ludzi pod względem mikrobiologicznym. Jako zarządca sieci działamy transparentnie wobec odbiorców, czego efektem są wszelkie wyniki badań umieszczane na naszej stronie. Mogę natomiast zdradzić, że jakość naszej wody pod względem fizyko-chemicznym uległa znacznej poprawie, bo wyeliminowaliśmy już żelazo, mangan też mieści się w normie. Oficjalne badania zostaną jednak wykonane po zakończeniu czyszczenia sieci, wówczas Sanepid pobierze próbki i wyda stosowany komunikat – mówi Zbigniew Węgrzyn, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ścinawie Sp z o.o.