AktualnośćiŚcinawa

Pierwszy zgrzew na gazociągu (FOTO)

Po wielu latach oczekiwań w końcu rozpoczęto budowę rurociągu, którym gaz dopłynie do Ścinawy. Dzisiaj, 8 czerwca około godz. 8 rano wykonano pierwszy zgrzew, połączył on dostarczone wczoraj na miejsce inwestycji rury.

Przy wykonaniu łączenia obecni byli burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, dyrektor G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. Zbigniew Jeruzal oraz kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie Przemysław Linda. Burmistrz wspólnie z przedstawicielem gazowego przedsiębiorcy podpisali się przy pierwszym zgrzewie.

– Mieszkańcy na gaz czekali wiele lat, my działamy i właśnie rozpoczęliśmy inwestycję- mówi szef gminy. – Z początkiem maja podpisaliśmy umowę na budowę gazociągu w formule partnerstwa publiczno prywatnego, a całkiem niedawno, w środę, 6 czerwca na dostawę rur, którymi gaz popłynie do Ścinawy, rury dostarczono już wczoraj- dodaje Kosztyła.

– Pracownicy firmy G.EN. GAZ mają do wykonania ponad 1300 takich zgrzewów na całym odcinku pomiędzy Ścinawą, a Prochowicami- mówi Przemysła Linda. – Roboty rozpoczęły się dzisiaj w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego na drodze do Ręszowa, pracownicy naszego partnera układają rurociąg na już nieczynnym torowisku w kierunku Sitna, przez Parszowice, Wielowieś i docelowo do Prochowic, a jak tylko będzie uzgodniona tymczasowa organizacja ruchu w obrębie drogi powiatowej ruszy równocześnie budowa gazociągu w stronę Ścinawy i uzbrajanej właśnie strefy gospodarczej- dodaje kierownik referatu.

Ostatnio o inwestycji związanej z gazyfikacją Ścinawy pisaliśmy TUTAJ.

PODPISANIE UMOWY NA DOSTAWĘ RUR GAZOWYCH (06.06.2018r.):

DOSTAWA RUR NA TEREN BUDOWY (07.06.2018r.):

ROZPOCZĘCIE INWESTYCJI- PIERWSZY ZGRZEW (08.06.2018r.):