AktualnośćiGmina Ścinawa

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Krzyżowej (FOTO)

Konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o. o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy w tym tygodniu rozpoczęło prace związane z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wraz z odtworzeniem nawierzchni w miejscowości Krzyżowa. W ramach zadania powstanie również fragmentem kolektora w Ścinawie, który połączy wieś z istniejącą infrastrukturą sanitarną w mieście. Na czas prac w miejscowości obowiązuje odcinkowa zmiana w organizacji ruchu.

Krzyżowa to już ostatnia wieś, w której rozpoczęły się roboty budowlane, a która objęta jest dofinansowanym rekordową kwotą blisko 87 mln zł projektem inwestycyjnym ścinawskiego samorządu. Całe zadanie nosi tytuł „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Ścinawa”, gmina umowę na dotację podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a środki pochodzą z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Aktualne zaawansowanie realizacji projektu obrazuje poniższa mapa:

W związku ze specyfiką i budową sieci w drodze gminnej, wykonawca wprowadzał będzie zmiany w organizacji ruchu. Prace podzielone będą na 22 odcinki, tak by podróżujący odczuwali jak najmniejszy dyskomfort. Należy podkreślić, że każdy fragment będzie odtwarzany zaraz po wbudowaniu kanalizacji, z zaznaczeniem, że codziennie zagęszczany będzie obszar prac, by umożliwić przejazd mieszkańcom.