AktualnośćiSport

Ligowe rozgrywki na finiszu

W ostatnim czasie drużyny piłkarskie z terenu gminy Ścinawa rozegrały kolejne mecze w ramach rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa uległa na wyjeździe liderowi, AKS Strzegom 4:3. Natomiast w poprzedniej kolejce podopieczni Tomasza Wołocha przegrali u siebie z Olimpią Kowary 0:2.

W następnym meczu, który odbędzie się 31 maja (czwartek) o godz. 17:00 pierwszy zespół ścinawskiego klubu podejmie na własnej murawie Spartę Grębocice. Z kolei w niedzielę, 2 czerwca o 17:00 zmierzy się z Apisem w Jędrzychowicach.

Na trzy kolejki przed końcem rundy Odra-Total Ścinawa zajmuje 6 lokatę w tabeli IV ligi.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś w dwóch ostatnich kolejkach także uległ swoim rywalom: Prochowiczance Prochowice 0:7 i Sparcie Rudna 6:0.

Na finiszu rundy podopieczni Kamila Salamona nadal zajmują ostatnie, 16 miejsce w tabeli i nie mają już matematycznych szans na utrzymanie się w okręgówce. W najbliższych meczach, 31 maja o godz. 16:00 powalczą o punkty z Płomieniem w Radwanicach, a 3 czerwca o 17:00 zagrają w Wielowsi z Odrą Chobienia.

W klasie „A” Czarni pokonali ostatnio w Dziewinie Albatrosa Jaśkowice 1:0, a Sparta Parszowice przegrała na wyjeździe z Wilkami Różana 3:2. Kolejkę wcześniej dziewinianie u siebie wygrali z Fortuną Obora 4:2, natomiast Sparta w Parszowicach uległa Mewie Kunice 0:7.

W czwartek, 31 maja Czarni Dziewin pauzują, a Sparta Parszowice u siebie o godz. 11:00 zmierzy się ze Zjednoczonymi Snowidza. W najbliższą niedziele, 3 czerwca Czarni w Dziewinie zagrają z Kolejarzem Miłkowice, a Sparta na wyjeździe powalczy o punkty ze Zrywem Kłębanowice, oba spotkanie rozpoczną się o 14:00.

Tuż przed końcem rozgrywek Czarni zajmują 3, a Sparta 4 lokatę w tabeli.

W klasie „B” Victoria Tymowa w 20 kolejce na swoim obiekcie przegrała z Sokołem Niechlów 1:2, a ostatnio pokonała na wyjeździe Platana Siedlce 1:3. W najbliższy czwartek, 31 maja, w ostatnim meczu tej rundy zmierzy się w Tymowej ze Skarpą Orsk, początek pojedynku o godz. 11:00.