Sport

Pierwsze mecze za nami (FOTO, WIDEO)

W minioną niedzielę, 11 marca drużyny piłkarskie z gminy Ścinawa rozegrały swoje pierwsze mecze po zimowej przerwie.

W Sport-Track IV lidze Odra-Total Ścinawa w zaległym meczu rundy jesiennej przegrała u siebie z AKS Strzegom 0:1. Zwycięska bramka dla gości padła z rzutu wolnego w pierwszej połowie spotkania. Po rozegraniu 15 kolejek podopieczni Tomasza Wołocha zajmują 11 miejsce w tabeli.

Już w najbliższy weekend, na wyjeździe ścinawscy seniorzy powalczą o ligowe punkty z Nysą Zgorzelec. Pojedynek zaplanowano na sobotę, 17 marca na godzinę 15:00.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś na inaugurację wiosny pokonał Czarnych Rokitki 2:0. Po dobrym rozpoczęciu rundy drużyna z Wielowsi zajmuje przedostatnie, 15 miejsce w tabeli.

W następnym meczu, ponownie w roli gospodarza podopieczni Kamila Salamona zmierzą się z Zametem Przemków. Pojedynek odbędzie się w niedzielę, 18 marca o godzinie 11:00 w Legnicy na boisku przy ulicy Hetmańskiej.

Natomiast w klasie „A” Sparta Parszowice pokonała na wyjeździe Fortunę Obora 1:6, z kolei Czarni Dziewin, dość niespodziewanie zremisowali u siebie z Unią Miłoradzice 3:3. Po pierwszych meczach nowej rundy Sparta zajmuje 2 miejsce w tabeli, a Czarni 4.

W najbliższą niedzielę, 18 marca obie drużyny zmierzą się w derbach gminnych, które odbędą się w Parszowicach o godzinie 14:00.

W związku z zapowiadanym pogorszeniem pogody na najbliższy weekend istnieje duże prawdopodobieństwo, że część spotkań może zostać odwołana. O komunikatach OZPN w przedmiotowej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Relacje z weekendowych meczy drużyn piłkarskich gminy Ścinawa publikowały również inne portale: