AktualnośćiSport

Trenowali z mistrzem (FOTO)

Wczoraj w sali gimnastycznej przy ulicy Lipowej w Ścinawie Akademia Sztuk Walki GoK1 Moliński Lewkowicz oraz Karate Goju Ryu Petro Team zorganizowały specjalne wydarzenie dla członków klubów oraz chętnych mieszkańców – Charytatywne Bokserskie Seminarium Szkoleniowe, które poprowadził Paweł Furia Czyżyk, posiadacz pasów organizacji WBA i IBO. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, utytułowany sportowiec chętnie dzielił się swoim doświadczeniem również w praktyce, ponieważ poprowadził treningi dla grup: początkującej i zaawansowanej.

Bokser z Zagłębia Miedziowego wcielił się wczoraj w nową rolę – edukatora i wypadł znakomicie. Szybko złapał kontakt ze swoimi uczniami, przy okazji opowiedział jak wygląda droga na szczyt, ile pracy i wyrzeczeń musi włożyć pięściarz, by dojść na zawodowy poziom. Paweł Czyżyk zaznaczył również, że najważniejsza jest determinacja.

Treningi poprzedziły rozgrzewki, później mistrz uczył podstawowych technik bokserskich, podpowiadał na co zwracać uwagę przy przyjmowaniu postaw, jak wyprowadzać ciosy. Jego obecność i umiejętności robiły wrażenie nawet na najmłodszych uczestnikach zajęć, którzy stawiają pierwsze kroki na matach i ringach.