Ścinawa

Będzie bezpieczniej na przejeździe kolejowym (FOTO)

W ramach Krajowego Programu Kolejowego na lata 2014-2020, realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych we Wrocławiu, przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Lubińskiej w Ścinawie jest wyposażany w nowe urządzenia, mające podnieść poziom bezpieczeństwa jego użytkowników.

Postępowanie przetargowe na zadanie zatytułowane „Zabudowa urządzeń przejazdowych kat. A wraz z TVu w km 59,433 linii nr 273 w st. Ścinawa” wygrało Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług PROTEL Sp. z o. o. z Wrocławia, które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę i obecnie realizuje inwestycję. Zamontowano już sygnalizację świetlną oraz nowe rogatki- na razie jeszcze bez szlabanów, zainstalowano także urządzenia monitorujące, które umożliwią obsługę przejazdu z nastawni zlokalizowanej w pobliży dworca kolejowego. Od kilku dni skrzyżowanie torowiska oraz jezdni oświetlane jest czterema nowymi lampami, zakres prac obejmuje również likwidację posterunku dróżnika.

Z informacji uzyskanych z biura prasowego PKP aktualnie trwa testowanie nowych urządzeń, które mają zostać uruchomione w przyszłym tygodniu.

Koszt przebudowy opiewa na sumę blisko 500 tys. zł.