CTiK

Szymon Hołownia poprowadzi koncert charytatywny

Ścinawianie już nie raz udowodnili, że są ludźmi dobrego serca. Kolejną okazją do wsparcia potrzebujących będzie koncert kolęd i pastorałek pod nazwą „Ścinawski Anioł Dobroczynności”, który organizowany jest już po raz piąty.

Kolejna edycja charytatywnego koncertu odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 stycznia o godz. 16:00 w ścinawskim kościele parafialnym. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się wyjątkowo, albowiem jego gościem specjalnym będzie Szymon Hołownia, znany i lubiany dziennikarz, pisarz oraz publicysta, który poprowadzi koncert.

Tego dnia jak zawsze zaśpiewają sportowcy, członkowie lokalnych organizacji, stowarzyszeń i klubów, na których zawsze można liczyć, będą to: zawodnicy, trenerzy i działacze MKS ODRA Ścinawa, pielęgniarki oraz pracownicy MGZZOP w Ścinawie, Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej, członkowie Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Ścinawie wspólnie z Teatrem Integracyjnym „Zaczarowana Kurtyna”, Fundacja „Przystań” i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie razem z członkami Ścinawskiej Grupy Nordic Walking, Stowarzyszenie „Aktywnie dla Gminy Ścinawa” i radni Rady Miejskiej w Ścinawie, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Ścinawa, kluby honorowych dawców krwi: KHD PCK oraz HDK Serce Górnika ZG Lubin, a także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Przychowej wraz z rodzinami.

W latach ubiegłych swoje umiejętności wokalne zaprezentowały m.in. : piłkarki ręczne pierwszego zespołu MKS Zagłębie Lubin, kibice oraz zawodnicy drużyny piłki nożnej KGHM Zagłębie Lubin, artystka i śpiewaczka Lilianna Iżyk, czy ścinawscy karatecy.

Cel jest szczególny. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Dobra Fabryka”, instytucji założonej właśnie przez Szymona Hołownię, która zajmuje się m.in.: organizowaniem i niesieniem pomocy w każdym wymiarze, w szczególności pomocy bytowej, edukacyjnej i medycznej wśród osób z biedniejszych regionów świata, a także z Polski, ze szczególnym uwzględnieniem placówek prowadzonych przez polskich misjonarzy.

Podczas uroczystości jak co roku przyznany zostanie „ANIOŁ DOBROCZYNNOŚCI”. Dotychczas symboliczną figurkę otrzymały: Teresa Kogut, Honorata Adamus, Wanda Kucner oraz Lilla Pietryka, które zasłużyły się swoją działalnością charytatywną. W roku ubiegłym wyjątkowo wskazano, aż trzy takie wyróżnienia, dla pań, które działają, można by rzec, w jednym teamie, tj.: Teresy Przybył, Bożeny Pruszyńskiej oraz Władysławy Siwak. Ciekawe jak będzie tym razem?

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Informujemy także, że po koncercie o godz. 18:00 w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią- naszym gościem specjalnym, który z pewnością wyczerpująco odpowie na zadawane mu pytania, a po spotkaniu z przyjemnością rozda autografy zainteresowanym.