Gmina Ścinawa

Podsumowanie projektu Dziedzictwo Kulturowe Dolnego Śląska

W miniony piątek, 17 listopada odbyło się podsumowanie projektu pn.: „Dziedzictwo Kulturowe Dolnego Śląska realizowanego przez Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”. Z tej okazji w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie zorganizowano warsztaty kulinarne, które kończyły cały cykl spotkań.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, radni Rady Miejskiej w Ścinawie wraz przewodniczącym Markiem Szopą oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Lubinie podinspektor Sebastian Biały.

Podczas spotkania swoje dania zaprezentowały panie i panowie z Dziewina, Dłużyc, Krzyżowej, Dziesławia i Ścinawy, a także gościnne z Mierzowic.

Głównym celem realizowanego od maja tego roku projektu była integracja osób z różnych miejscowości i w różnym przedziale wiekowym, ale też pokazanie bogatego dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska. Oprócz warsztatów dekupażu w Krzyżowej, nocy świętojańskiej i plecenia wianków w Dziewinie odbyły się także wyjazdy, m.in. do: Bolesławca i muzeum ceramiki oraz do Głogowa.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa w ramach współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pożytku publicznego.

Źródło: Lubin.pl