AktualnośćiGmina Ścinawa

Pierwsze ławki w parku już zamontowane (FOTO)

GOLD ORDER Sp. z o.o. kontynuuje działania związane z montażem nowych ławek oraz koszy na śmieci w rewitalizowanym parku w Ścinawie. Firma w minionym tygodniu wbudowała część fundamentów w przygotowanych wzdłuż alejek i dedykowanych do tego miejscach, do których przykręcane są teraz wykonane ze stali nierdzewnej konstrukcje.

Pracująca na zlecenie ścinawskiego samorządu spółka specjalizuje się w urządzaniu parków, głównie zajmuje się małą architekturą tworzoną z różnego rodzaju drewna. Ławki i kosze montowane w Ścinawie na terenach zielonych, to połączenie konstrukcji ze szlifowanej stali nierdzewnej oraz trwałego drewna iroko, zaimpregnowanego i zabezpieczonego przed promieniami UV. W przypadku ławek drewniane są oparcia i siedziska, z kolei kosze na śmieci mają obudowę z listew – docelowo przedmiotowe zestawy zamontowane zostaną we wszystkich zatoczkach przygotowanych wzdłuż parkowych tras.

Projekt dofinansowano ze środków Województwa Dolnośląskiego wsparcie obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LIDER”Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podnajmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 pod nazwą zadania: „Mała architektura na obszarze Krainy Łęgów Odrzańskich w granicy Szlaku Odry”.

Poziom dofinansowania 200 000,00 złotych.