Sport

Ścinawa z remisem, Wielowieś rozgromiona

W miniony weekend tj. 26 i 27 sierpnia rozegrane zostały kolejne mecze piłkarskie w ramach rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa zremisowała u siebie 0:0 z wiceliderem Włókniarzem Mirsk. W ramach kolejnych ligowych zmagań, ponownie na własnej murawie, w niedzielę, 3 września o godz. 17:00 zmierzy się z Olimpią Kamienna Góra. Ponadto już w najbliższą środę, 30 sierpnia podopieczni Tomasza Wołocha podejmą w Ścinawie trzecioligową Miedź II Legnica w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. Po trzech kolejkach Odra-Total Ścinawa zajmuje 14 lokatę w tabeli grupy zachodniej IV ligi na 16 drużyn uczestniczących w rozgrywkach.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał na własnym boisku z Konfeksem Legnica aż 0:11. W następnej kolejce, która odbędzie się w sobotę, 2 września, tym razem na wyjeździe zawodnicy Gromu zmierzą się o 17:00 w Bieniowicach z tamtejszą Kaczawą. Po trzech kolejkach drużyna z Wielowsi zajmuje ostatnią pozycję w tabeli klasy okręgowej na 16 uczestniczących w rozgrywkach.

Natomiast w klasie „A” wyjazdowy mecz Czarnych Dziewin z Rodłem Granowice nie odbył się z powodu braku ważnych badań lekarskich przez zawodników zespołu z gminy Ścinawa. Wstępnie orzeczono walkower na korzyść Granowic. Z kolei Sparta Parszowice pauzowała po wycofania się z rozgrywek Błękitnych Koskowice. W najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 14:00 drużyna z Dziewina na swoim boisku zmierzy się z Parkiem Targoszyn, a o 16:00 w Miłkowicach Sparta Parszowice powalczy o punkty z tamtejszym Kolejarzem.
Po dotychczas rozegranych meczach Sparta zajmuję 5, a Czarni Dziewin 6 lokatę w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „A” na 15 uczestniczących w rozgrywkach zespołów.

W klasie „B” Victoria Tymowa na wyjeździe zremisowała z Błyskawicą Luboszyce 3:3, a w niedzielę, 3 września o godz. 11:00 u siebie podejmować będzie LZS Żelazny Most.

Ponadto w minioną sobotę wystartowały młodsze ligi, w których to piłkarze Odry-Total Ścinawa stanęli na przeciw swoich rówieśników. Juniorzy młodsi zremisowali z Kaczawą Bieniowice 1:1, mecz trampkarzy z Iskrą Kochlice zakończył się walkowerem z powodu nieobecności piłkarzy gości, natomiast zespół młodzików wygrał z Iskrą Kochlice 6:1. W kolejnych zmaganiach już w najbliższy czwartek, 31 sierpnia na wyjeździe juniorzy młodsi zmierzą się z Iskrą Kochlice, natomiast w sobotę, 2 września trampkarze i drużyna młodzików zawalczą o ligowe punkty w meczach wyjazdowych z Górnikiem Złotoryja i Iskrą Miłogostowice.

O meczach zespołów z gminy Ścinawa informowały również inne media:

  1. Odra wciąż bez wygranej (FOTO)