Sport

Odra pokonała Stal

W miniony weekend, 9 i 10 września rozegrano kolejne mecze piłkarskie w ramach rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

W meczu wyjazdowym Odra-Total Ścinawa wynikiem 3:2 pokonała Stal Chocianów. W ramach kolejnych ligowych zmagań, tym razem na własnej murawie, w niedzielę, 17 września o godz. 16:00 zmierzy się z Górnikiem Boguszów-Gorce. Po pięciu kolejkach ścinawska drużyna zajmuje 7 lokatę w tabeli grupy zachodniej IV ligi na 16 drużyn uczestniczących w rozgrywkach.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś zremisował na własnym boisku 1:1 z Iskrą Księginice. W następnej kolejce, która odbędzie się w sobotę, 16 września, tym razem na wyjeździe zawodnicy Gromu zmierzą się o godz. 17:00, również z Iskrą tyle, że Kochlice.
Po pięciu kolejkach drużyna z Wielowsi zajmuje ostatnią pozycję w tabeli klasy okręgowej na 16 uczestniczących w rozgrywkach.

Natomiast w klasie „A” wyjazdowy mecz Czarnych Dziewin z Orłem Mikołajowice zakończył się remisem, także 1:1. W najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 14:00 drużyna z Dziewina na swoim boisku zmierzy się z Mewą Kunice. Z kolei u siebie Spartanie z Parszowic pokonali 3:0 Krokus Kwiatkowice. Ich następne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 17 września o godz. 14:00 na wyjeździe, tym razem rywalem podopiecznych Wojciecha Trawki będzie Unia Miłoradzice. Po dotychczas rozegranych meczach Sparta Parszowice zajmuje 3, a Czarni Dziewin 8 lokatę w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „A” na 15 uczestniczących w rozgrywkach zespołów.

Na najniższym poziomie, w klasie „B” Victoria Tymowa na wyjeździe wygrała z Wiewierzanką Wiewierz 3:2, a w niedzielę, 3 września o godz. 11:00 u siebie podejmować będzie Błysk Studzionki. Po czterech kolejkach drużyna z Tymowej zajmuje 6 pozycję w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „B” na 12 uczestniczących w rozgrywkach.

Ponadto odbyły się rozgrywki w młodszych ligach. Trampkarze zremisowali z Chojnowianką Chojnów 2:2, natomiast zespół młodzików przegrał 2:3 z Górnikiem Lubin. W kolejnych zmaganiach w sobotę, 23 września o godz. 11:00 na ścinawskim stadionie trampkarze zmierzą się z Wilkowianką Wilków, a nieco wcześniej, w piątek, 15 września o godz. 18:30 drużyna młodzików podejmie na wyjeździe Zagłębie V Lubin. Z kolei juniorzy młodsi w miniony weekend pauzowali, a już w najbliższą niedzielę, 17 września o goz. 11:00 zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

O weekendowych rozgrywkach drużyn z gmin Ścinawa pisano również w newsach:

  1. Odra rozhartowała Stal (FOTO)
  2. „Gramy na remis” (FOTO)
  3. Pierwszy punkt Gromu (FOTO)