Ścinawa

Ostatni dzień na zakupy w TESCO

Dzień 1 września będzie ostatnią okazją do dokonania zakupów w ścinawskim markecie Tesco.
O zamiarze zamknięcia sklepów na terenie całego kraju brytyjska sieć hipermarketów informowała jeszcze przed wakacjami.

Wówczas Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce komunikował: „Sklepy: Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska i Żywiec Kościuszki zostaną zamknięte do 14 września”.

Konkurencja dyskontów uderza nie tylko w małe sklepy, ale również hipermarkety. Ich liczba będzie spadać, niektóre będą zmniejszane. Poza Tesco w Ścinawie są jeszcze cztery inne markety: Dino, Polo Market, Eko i Biedronka. Ponadto kłopoty Tesco to prawdopodobnie m.in. efekt rosnącej popularności dyskontów, na czele z Biedronką i Lidlem, które odbierają klientów super- i hipermarketom.

Jak pisze Rzeczypospolita polski rynek handlowy kurczy się systematycznie od lat, na ten rok prognozowane jest zniknięcie ogółem 3,3 tys. placówek, z czego 1,7 tys. na rynku spożywczym.

Zamknięcie sklepu w Ścinawie jest równoznaczne ze zwolnieniami, a zatrudnionych jest około dwadzieścia osób. Prawdopodobnie kilka osób zostanie przeniesionych do Lubina.

Z informacji uzyskanych z biura prasowego Tesco Polska sp. z o.o. nieruchomość przy ulicy Lubińskiej nie jest jeszcze przeznaczona do sprzedaży. Są takie plany odnośnie tej placówki, jednak obecnie jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek szczegóły dotyczące tej transakcji.