AktualnośćiSport

Dawid Grzybalski wicemistrzem Polski w karate!

6 reprezentantów ekipy Karate Goju Ryu ze Ścinawy godnie zaprezentowało swój klub podczas niedawnych Mistrzostw Polski w Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców (U-16, U-18 i U-21), które zorganizowano w miejscowości Zielonki Parcela k. Warszawy. Nasi młodzi sportowcy stoczyli znakomite walki, a Dawid Grzybalski wraca z prestiżowej imprezy ze srebrnym medalem (w kategorii kumite młodzieżowców U021)! Piątą lokatę w kumite drużynowym juniorek młodszych U-16 wywalczyły: Oliwa Stożek, Oliwia Piotrowska, Antonina Kijewska, Aleksandra Chmielowska, choć dziewczyny były bliskie wywalczenia brązowego krążka, natomiast Antonina Kijewska zaprezentowała się świetnie w konkurencji indywidualnego kumite juniorek młodszych, czego efektem była 7. lokata.

W mistrzostwach wzięło udział 500 zawodników z 64 klubów. W sobotę, w pierwszym dniu zawodów do rywalizacji ruszyli juniorzy młodsi i juniorzy (U-16, U-18). Udany występ zanotowała Antonina Kijewska, która po dobrych walkach wywalczyła 7. miejsce wśród juniorek młodszych. W kolejnym dniu do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy oraz odbyły się konkurencje drużynowe. Oczekiwań nie zawiódł Dawid Grzybalski, który kolejny raz udowodnił, że należy do ścisłej czołówki, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Z kolei dziewczyny w kumite drużynowym dziewcząt otarły się o brązowy medal, zajmując ostatecznie 5. miejsce. – Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, na tę imprezę nie jeżdżą słabi zawodnicy, ale pokazały nad czym karatecy muszą jeszcze popracować i gdzie popełniają błędy. Dla każdego z nich występ był to duży prestiż, a dla niektórych były to pierwsze mistrzostwa, bo zadebiutowały: Oliwia Piotrowska, Antonina Kijewska, Natalia Stożek i Aleksandra Chmielowska. Na imprezie tej rangi zawodnicy muszą być pewni siebie, bo w karate najważniejsza jest głowa. Jesteśmy zadowoleni z naszych zawodników, mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej, ciężko nad tym popracujemy– powiedział trener Przemysław Trubicki.

Wyniki naszych zawodników:
– srebrny medal w kumite młodzieżowców U21 18-20 lat +84 kg – Dawid Grzybalski;
– 5.miejsce w kumite drużynowym juniorek mł. U16;
– 7. miejsce w kumite U16 juniorek mł. 14-16 lat -61 kg – Antonina Kijewska.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za wolę walki i gratulujemy uzyskanych rezultatów, a trenerom za motywowanie każdego zawodnika! Karate Goju Ryu Ścinawa wspiera lokalny samorząd.

Foto: Karate Goju Ryu Ścinawa