AktualnośćiGmina Ścinawa

Ważne informacje dla odwiedzających cmentarz w Ścinawie! (ORGANIZACJA RUCHU)

We Wszystkich Świętych zmianie ulegnie organizacja ruchu w pobliżu ścinawskiego cmentarza. W godzinach od 9:00 do 15:00 obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy (wjazd ulicą Polną, wyjazd ulicą Sportową), odwiedzającym groby zostaną udostępnione także dodatkowe miejsca parkingowe na pobliskim stadionie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb mundurowych – policji i straży pożarnej, które będą kierowały ruchem. Zachęcamy również mieszkańców miasta, w miarę możliwości, do niekorzystania z samochodów, co w perspektywie pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu, w takich okolicznościach spacer na cmentarz będzie lepszym rozwiązaniem. Masza święta na ścinawskiej nekropolii odbędzie się o godzinie 12:00.

1 listopada (środa) w pobliżu cmentarza w Ścinawie zorganizowanych będzie kilka dodatkowych parkingów. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, klika godzin przed i po samej mszy świętej, tj. od godz. 9:00 do 15:00 w bezpośrednim sąsiedztwie nekropolii obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy – wjazd będzie możliwy od ulicy Polnej, natomiast wyjazd tylko ulicą Sportową, ponadto fragment ulicy Polnej przy samym cmentarzu, od wjazdu przy zakładzie kamieniarskim do bramy głównej, będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Dla zmotoryzowanych udostępnione będą również dodatkowe miejsca postojowe na terenie pobliskiego stadionu sportowego. Do dyspozycji przyjezdnych będą: parking na dolnej części obiektu, gdzie wjazd i wyjazd odbywać się będzie od strony ulicy Polnej oraz dwa utwardzone place: przy głównej bramie wjazdowej na stadion, a także przy budynku klubowym – dostępne od strony ulicy Sportowej. W budynku klubowym 1 listopada otwarta będzie również toaleta, z której korzystają kibice podczas rozgrywanych na obiekcie meczów piłkarskich.

Do dyspozycji gości odwiedzających ścinawski cmentarz będzie również duży parking zlokalizowany w sąsiedztwie mostu i portu, wjazd od skrzyżowania ulic Wołowskiej z Rybną.

1 listopada wszystkie parkingi, w tym te dotykowe, będą oznakowany, a szczegółową mapę placów postojowych oraz zdjęcia opisywanych wyżej miejsc publikujemy poniżej. Ponadto poruszanie się w najbardziej newralgicznym czasie ułatwią strażacy z OSP, którzy razem z policjantami kierować będą ruchem w obrębie nekropolii.

(po kliknięciu na mapę możliwe powiększenie)