AktualnośćiGmina ŚcinawaUrząd Miasta i Gminy

Media przypominają o wysokiej pozycji Gminy Ścinawa!

W ostatnim Rankingu Gmin Województwa Dolnośląskiego przygotowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym Ścinawa uplasowała się na bardzo wysokim II miejscu. Z początkiem bieżącego tygodnia w regionalnych mediach ponownie wspomniano o tym fakcie, temat odświeżyła m.in. Gazeta Wrocławska w artykule zatytułowanym „10 małych gmin na Dolnym Śląsku idealnych do życia – błyskawicznie się rozwijają!”

Autorzy przedmiotowego zestawienia z FRDL zapowiadają, że w tym roku ranking planują zrealizować w listopadzie.

– Czekamy na kolejną odsłonę, według mnie bardzo obiektywnego porównania dolnośląskich samorządów, ponieważ biorącego pod uwagę aż 16 różnych wskaźników wpływających na ocenę naszych małych ojczyzn – komentuje burmistrz Kosztyła. – To ważne, kiedy analizuje się kryteria z kilku sfer: gospodarczej, społecznej, środowiskowej oraz przestrzennej, mamy wówczas pełniejszy obraz, dla mnie osobiście każde wyróżnienie jest jeszcze większą motywacją do dalszego działania – dodaje szef gminy.

Ścinawa w ostatniej edycji zestawienia znalazła się na wysokim 2 miejscu. W grudniu laury w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbierał osobiście burmistrz Ścinawy, o wydarzeniu tym pisaliśmy w artykule Gmina Ścinawa z kolejnym wyróżnieniem! (FOTO) .