AktualnośćiGmina Ścinawa

Rozpoczęto inwestycję drogową w Zaborowie (FOTO)

Właśnie się rozpoczęła kolejna inwestycja drogowa na terenie naszej gminy. Na zlecenie ścinawskiego samorządu od kilku dni trwają roboty budowlane dotyczące zadania pn. „Remont dróg gminnych na działkach nr 407/1, 411/1, 412 w Zaborowie”. Przedsięwzięcie realizuje Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia. Przypomnijmy, że wartość kontraktu, zawartego jeszcze w grudniu minionego roku, to kwota ponad 1,7 mln zł. Gmina Ścinawa, co warto podkreślić, na przedmiotową inwestycję pozyskała wsparcie zewnętrzne na poziomie 60 % wartości całego zadania, dotacja pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Aktualnie wykonawca zgodnie z opracowaną dokumentacją korytuje drogę i przygotowuje podbudowę pod nową nawierzchnię asfaltową, która zostanie ułożona na odcinku łącznie około 1 km. Wcześniej, w ramach innych zadań zleconych przez ścinawski samorząd w ciągach remontowanych fragmentów dróg gminnych, we wsi została wybudowana kanalizacja sanitarna oraz nowa sieć oświetlenia ulicznego.

Zakres rozpoczętej właśnie inwestycji drogowej w Zaborowie obejmuje m.in.: budowę nawierzchni asfaltowej, budowę zjazdów, wykonanie nowego oznakowania pionowego. Zgodnie z kontraktem zawartym z gminą, spółka PTB ma zakończyć roboty najpóźniej latem br.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej w artykułach:
Burmistrz w Zaborowie przekazał dobrą informację;
Ułożą asfalt na drodze gminnej w Zaborowie – umowa zawarta!