AktualnośćiGmina Ścinawa

Zmiana siedziby ZGK – bliżej mieszkańców!

Informujemy, że od dzisiaj, tj. od 8 lutego biuro zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. mieści się w Ścinawie przy ulicy Królowej Jadwigi 2. Tam zlokalizowano również punkt informacyjny, miejsce przyjmowania wszelkich wniosków, zgłoszeń oraz reklamacji. Gminna spółka zaprasza klientów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Informacje udzielane są również pod numerem telefonu stacjonarnego: 76 / 74 49 872. Zmiana lokalizacji ze ścinawskiej oczyszczalni możliwa była dzięki przeniesieniu lokalnych stowarzyszeń do wyremontowanej przez gminę kamienicy w rynku, gdzie zorganizowano centrum dla organizacji pozarządowych.

Warto dodać, że ze zrewitalizowanego przez lokalny samorząd dzięki pozyskanym środkom unijnym budynku w centrum miasta korzystają obecnie: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lubinie Koło Nr 2 w Ścinawie, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM Polska Miedź S.A., Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Ścinawie, Polski Związek Wędkarski Koło Nr 33 Ścinawa, Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Kolejarz”. Przypomnijmy również, że prawie całe piętro kamienicy w rynku wynajmuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, działające na rzecz mieszkańców kilkunastu samorządów nadodrzańskich, w tym Ścinawy.

W obiekcie przy ul. Królowej Jadwigi ZGK przeprowadził niezbędne prace remontowe, dzięki czemu budynek został przystosowany do obsługi klientów oraz specyfiki pracy spółki.