AktualnośćiGmina Ścinawa

Bezpłatne świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży z naszej gminy

W związku z narastającą potrzebą pomocy młodym osobom, doświadczającym problemów psychicznych, w Lubinie powołane zostało Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. To pierwszy w kraju obiekt, zapewniający kompleksową opiekę oraz leczenie na wszystkich trzech poziomach referencyjności. W celu zapewnienia możliwości dostępu do specjalistów także młodym mieszkańcom gminy Ścinawa, informujemy, że lokalny samorząd zawarł umowę z lubińską placówką na realizację ponadlimitowych gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w zakresie poradni zdrowia psychicznego.

Przychodnia w ramach Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie Sp. z o. o., ul. Marii Konopnickiej 5, posiadająca w swoich strukturach poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach:
• poniedziałek: 7.30-19.00;
• wtorek – piątek: 7.30-20.00.

Realizacja świadczeń odbywać się będzie w terminach uzgodnionych z pacjentami. Pacjenci mogą rejestrować się osobiście, za pośrednictwem osób trzecich lub telefonicznie pod numerem telefonu – 726 990 990. W przeddzień zaplanowanej wizyty pacjent otrzyma przez system SMS przypomnienie o dacie i godzinie swojej wizyty.
Świadczenia realizowane będą w formie porad, sesji ambulatoryjnych oraz wizyt, porad domowych lub środowiskowych. W dyspozycji pozostają dwa zespoły mobilne spośród oferowanych zasobów kadrowych, które dojadą do miejsca zamieszkania, pobytu lub nauki pacjenta, na terenie gminy Ścinawa.

Katalog świadczeń opieki zdrowotnej obejmuje:
– poradę lekarską psychiatryczną – diagnostyczną,
– poradę lekarską psychiatryczną – terapeutyczną, kontrolną,
– poradę psychologiczną – diagnostyczną,
– poradę psychologiczną,
– sesje psychoterapii indywidualnej,
– sesje psychoterapii rodzinnej,
– sesje psychoterapii grupowej przy udziale min. 4 osób,
– sesje wsparcia psychospołecznego.

Realizacja świadczeń w roku 2023będzie wykonywana do dnia 22 grudnia 2023 r.

Foto: Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie