AktualnośćiSport

Udane zakończenie roku ścinawskich karateków (FOTO)

W minioną sobotę, 17 grudnia, na zakończenie roku w Trzebnicy odbył się I Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników A.D. 2022 w kategoriach wiekowych: U-10 (8-9 lat), U-12 (10-11 lat), U14 (13-14 lat) oraz popularyzacja karate WKF, jako dyscypliny w systemie sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. W pucharze uczestniczyło 362 zawodników, którzy reprezentowali 55 drużyn z całego kraju. Stowarzyszenie Karate Goju Ryu Ścinawa zdobyło 3 medale: 1 srebrny i 2 brązowe. Na wyróżnienie zasłużyły wspaniałe zawodniczki ze Ścinawy: Jessica Wróblewska, Oliwia Piotrowska i Zuzanna Chomont, które w swoich konkurencjach pokazały wielką klasę, udanie walcząc z najlepszymi zawodniczkami kraju!

Medalowe miejsca zawodniczek z Karate Goju Ryu Ścinawa:
Jessica Wróblewska – srebrny medal w kumite ind. dziewcząt U14 (12-13 lat) -47 kg.
Oliwia Piotrowska – brązowy medal w kumite ind. dziewcząt U14 (12-13 lat) -47 kg.
Zuzanna Chomont – brązowy medal w kumite ind. dziewcząt U14 (12-13 lat) +52 kg.

Bez wątpienia na pochwały zasłużyli również:
Liliana Rodziewicz, która otarła się o podium zajmując ostatecznie 5. miejsce;
Szymon Niezgoda, który wrócił do rywalizacji po dłuższej przerwie i nie zapomniał, jak się walczy w największych zawodach, zajął punktowane 7. miejsce – udowodnił, że może jeszcze pokusić się o wiele trofeów w przyszłości;
Natalia Stożek, która jak zawsze pokazała serce prawdziwej wojowniczki i nie odpuszczała ani na moment.

– Druga polowa 2022 (od września do grudnia) była dla ścinawskiego klubu bardzo pracowita i udana. Karatecy wystąpili w 12 imprezach rangi: Mistrzostw Polski, Pucharze Polski, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz turniejach międzynarodowych, ogólnopolskich, międzywojewódzkich i regionalnych, nasi zawodnicy zdobyli łącznie 174 medale: 52 złote, 49 srebrnych i 73 brązowe. Brawa dla zawodników i gratulacje dla ich trenerów: Tomasza Bąka i Przemysława Trubickiego.

Warto odnotować, że 10 grudnia w Świdnicy odbył się Mikołajkowy Otwarty Turniej Młodych Mistrzów, w którym wystartowali karatecy z Klubu Karate Goju Ryu Petro Team i Akademii Sztuk Walki GoK1 Moliński Lewkowicz, zajmując II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualne wyróżnienie otrzymał Misza Krajewski, uznany przez sędziów Najlepszym Technikiem Kick Boxing.

Foto: Karate Goju Ryu Ścinawa