AktualnośćiSport

Zimowy trening biegowy zwieńczył sezon (FOTO)

52 uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji biegu integracyjnego dla wszystkich miłośników pokonywania kilometrów na własnych nogach. Trasa wiodła magiczną, oprószoną śniegiem Krainą Łęgów Odrzańskich. Biegaczy wystartował z Dziewina burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, a swój zimowy trening, pokonując łącznie 23 kilometry, grupa ukończyła w Prochowicach wspólną biesiadą i gościną u tamtejszych samorządowców.

Ku uciesze uczestników na trasie było trochę śniegu, który w połączeniu z przenikliwym zimnem idealnie pobudzał do pokonywania kolejnych kilometrów.
Trzeba też podkreślić, że sam bieg nie był jedyną atrakcją, bo jeszcze w Dziewinie sportowcy zatrzymali się, by zwiedzić Ekomuzeum Osady Rybackiej oraz miejscową galerię. Z kolei na trasie w pobliżu wsi Jurcz zaplanowano krótki postój, poczęstunek herbatą, słodkościami i kabanosami. Finał imprezy odbył się natomiast w Prochowicach, na stole królowały aromatyczny bigos oraz potrawka z dzika.

W organizację treningu biegowego, który popularyzował aktywny wypoczynek wśród mieszkańców włączył się ścinawski samorząd, fundując do pakietów startowych słynne w Polsce i nie tylko pikle ze ścinawskiej przetwórni (smaczne patisony konserwowe i przepyszne szparagi w zalewie miodowej) oraz obsługę transportową imprezy. Organizatorom, wśród których należy wymienić Klub Sportowy START Ścinawa, pomogły również jednostki budżetowe oraz inne podmioty działające na naszym terenie:
– Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie,
– Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” w Ścinawie,
– Ekomuzeum Osady Rybackiej w Dziewinie,
– Sołectwo Dziewin,
– Czarni Dziewin,
– Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich.

Oczywiście pamiętamy o inicjatorach i osobach mocno zaangażowanych w to biegowe przedsięwzięcie: pochodzącemu ze Ścinawy Tomaszu Niwisiewiczu oraz Janie Bielawskim ze wspomnianego już klubu START Ścinawa oraz innych wolontariuszach.

Foto: Organizatorzy biegu