AktualnośćiSport

Nowe piłkochwyty na boisku w Dziewinie (FOTO)

Firma LEGEND Sport sp. z o.o. z Wrocławia dostarczyła i zamontowała komplet nowych wzmocnionych siatek na piłkochwytach za bramkami na boisku w Dziewinie. Koszt sfinansowanej przez ścinawski samorząd inwestycji to kwota 14 tys. zł. Piłkochwyty zaliczyły już udany „ligowy debiut”, w minioną niedzielę Czarni Dziewin na własnym boisku pokonali Gwardię Białołęka 3:0 w spotkaniu na poziomie klasy okręgowej.

Warto podkreślić, że zmodernizowany element stadionowej infrastruktury został dodatkowo wzmocniony, a metalowa konstrukcja zyskała dystanse zabezpieczające przed przecieraniem się siatki, dzięki czemu dłużej posłuży pasjonatom gry w piłkę.
W ostatnim czasie, na zlecenie Gminy Ścinawa, na obiekcie w Dziewinie zostały wymienione bramki piłkarskie, boksy dla rezerwowych zawodników oraz wspomniane piłkochwyty. Wcześniej lokalny samorząd sfinansował budowę studni, dzięki czemu klub dysponuje autonomicznym nawodnieniem dla płyty boiska.

Ponadto przed startem nowego sezonu piłkarskiego 2022/2023 na zlecenie gminy zakupiono i zamontowano nowe bramki na boisku w Parszowicach oraz wybudowano automatyczne nawodnienie na płycie głównej stadionu w Ścinawie.