AktualnośćiGmina Ścinawa

Podpisano kontrakt na budowę kanalizacji Wrocławskiej (FOTO)

Wczoraj w sali konferencyjnej ścinawskiego ratusza burmistrz Krystian Kosztyła podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym SITKOWSKI Piotr Sitkowski z Legnicy na zaprojektowanie i wbudowywanie sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Wrocławskiej w Ścinawie, w części za wiaduktem kolejowym od strony wsi Dłużyce. Wartość zawartego kontraktu opiewa na kwotę 1,8 mln zł brutto. Wykonawca ma do 6 miesięcy na wykonanie robót budowlanych, a swoje działania rozpocznie od opracowania dokumentacji.

Kilka razy problem z szybko zapełniającym się szambem zgłaszali mieszkańcy wielorodzinnych budynków zlokalizowanych w pobliżu dawnej cukrowni przy ulicy Wrocławskiej, ta cześć naszego miasta, położona za wiaduktem kolejowym i torami, nie miała szansy na skanalizowanie w ramach już realizowanego i dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, ponieważ leżała poza tzw. aglomeracją ściekową, jednak dzięki temu, że wybudowaliśmy już kolektor sanitarny pomiędzy Dłużycami a Krzyżową i pozyskaliśmy dotację z Polskiego Ładu, niedługo problem mieszkańców tamtej części Ścinawy ze ściekami zostanie rozwiązany – mówi burmistrz Kosztyła.

Przypomnimy, że pod koniec ubiegłego roku ścinawski samorząd na modernizację wodociągów, ale również na budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Wrocławskiej pozyskał wielomilionową dotację z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład, o czym informowaliśmy w artykule: Ponad 8,5 mln zł na modernizację wodociągów w Ścinawie!

Przedsięwzięcie, które realizowała będzie firma SITKOWSKI zawierało się w części 4, ogłoszonego jeszcze wiosną br. przetargu pn. „Budowa SUW Ścinawa oraz budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w m. Ścinawa”, jednak kiedy pod koniec maja, na planowaną budowę kanalizacji na ulicy Wrocławskiej, nie wpłynęły żadne propozycje cenowe, gmina rozpoczęła indywidualne rozmowy z potencjalnym wykonawcą i po negocjacjach podpisała umowę z firmą, z którą współpracuje obecnie przy budowie sieci sanitarnej na wsiach.