AktualnośćiGmina Ścinawa

Odtwarzają gminną drogę w Dziesławiu (FOTO)

Po wybudowaniu kanalizacji oraz modernizacji sieci wodociągowej w Dziesławiu, wykonawca inwestycji – konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy, rozpoczął odtwarzanie drogi gminnej przebiegającej przez wieś. Wzdłuż jezdni, po jednej stronie, prawie na całej długości zostały już ustawione granitowe krawężniki, wybrukowano również linię odwodnieniową z kostki kamiennej. Niebawem mieszkańcy, po wielu latach oczekiwania, będą mogli korzystać nie tylko z potrzebnej sieci sanitarnej i wyremontowanych wodociągów, ale również z bezpiecznej i równej drogi.

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Dziesławia mieli utrudnioną możliwość poruszania się przez wieś, w związku z prowadzoną przez ścinawski samorząd inwestycją. Niebawem te problemy się skończą, wykonawca odtwarza już drogę gminną, co zwiastuje, że zadanie zbliża się ku końcowi. W związku z inwestycją w Dziesławiu odtwarzana jest również droga powiatowa, która przebiega przez wieś – o pracach na tym odcinku pisaliśmy w artykule zatytułowanym „Droga powiatowa w Dziesławiu także odtwarzana (FOTO)”.

Przypomnijmy, że ścinawski samorząd pozyskał na budowę kanalizacji sanitarnej blisko 60 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – fundusze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.