AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawa pomaga uchodźcom – przydatne informacje

Pierwsi poszkodowani w wyniku agresji Rosji na Ukrainę trafili już do Ścinawy, w „Pałacyku” bezpieczne schronienie znalazło dotychczas 18 osób, w tym 9 dorosłych i 9 dzieci. Na miejscu uchodźcy mogą liczyć na pełne wsparcie, niektórzy zatrzymali się tylko przejazdem, inni zostaną na dłużej. Dzisiejszą noc w ośrodku spędzi prawdopodobnie 30 potrzebujących.

– Serdecznie dziękujemy mieszkańcom gminy za wsparcie, wrażliwość i serdeczność. Dostajemy mnóstwo sygnałów, że mieszkańcy chcą pomagać, ścinawianie przynoszą potrzebne dary. Chcę jednak zaznaczyć, że obecnie nie mamy zapotrzebowania na ubrania czy inne przedmioty. Sytuacja się zmienia, docierają nowi potrzebujący, dlatego za pośrednictwem naszego konta na Facebooku będziemy informować o ewentualnych potrzebach. Można też do nas dzwonić i zgłaszać się na recepcję – tłumaczy Kamila Grabka- Levin, dyrektor „Pałacyku”.
Dodatkowe informacje pod numerem: 516 016 186.

Ponadto informujemy, że rząd uruchomił specjalną: stronę internetową – pomagamukrainie.gov.pl, na której można znaleźć zarówno przydatne informacje, jak i zweryfikowane zbiórki pieniędzy na pomoc Ukrainie.

Uwaga: Obywatele Ukrainy, którzy trafili do prywatnych osób na terenie naszej gminy, w celu zalegalizowania swojego pobytu mają obowiązek przekazać do urzędu gminy na terenie, której przebywają informację ze swoimi danymi osobowymi, tj.:
• imię i nazwisko,
• dane paszportowe,
• data wjazdu na terytorium RP.