AktualnośćiEdukacjaWydarzenia Kulturalne

Jubileusz Fundacji Przystań (FOTO)

W sierpniu 5-lecie swojej działalności świętowała Fundacja Przystań, która utworzyła Warsztaty Terapii Zajęciowej „Uśmiech” dla 30 niepełnosprawnych osób z gminy Ścinawa. Zajęcia mają na celu rozwijać na wielu płaszczyznach i aktywizować (również zawodowo) ich uczestników. Funkcjonowanie placówki wspiera Urząd Marszałkowski, lokalny samorząd oraz sponsorzy.

Terapia prowadzona jest w sześciu pracowniach: rękodzieła artystycznego, wyrobu witraży, biurowo-multimedialnej, florystyczno-ogrodniczej, gospodarstwa domowego i aktywizacji zawodowej z elementami muzykoterapii.

Podopieczni WTZ “Uśmiech” na jubileuszową uroczystość przygotowali bogaty program artystyczny. Zarząd Fundacji, pracownicy i podopieczni nie kryli łez wzruszenia, bo dla nich udział w zajęciach, to zdecydowani coś więcej, niż tylko sposób na spędzanie czasu wolnego. Dzięki współpracy budują pewność siebie, czują się potrzebni i uczą się radzić sobie z problemami.
Na uroczystości z okazji jubileuszu nie zabrakło kwiatów, życzeń, ale przede wszystkim dobrej zabawy, bo przecież to ona najczęściej wywołuje tak pożądany przez wszystkich uczestników warsztatów uśmiech.

– Pracownicy fundacji i podopieczni warsztatów terapii zajęciowej zawsze mocno angażują się we wszystkie działania. Cieszę się, że uczestnicy zajęć mogą się rozwijać i w pożyteczny sposób spędzać czas wolny. Dziękuję za zaproszenie na tak ważną dla nich uroczystość – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Foto: WTZ „Uśmiech”