AktualnośćiGmina Ścinawa

Prezes piłkarskiego Zagłębia z wizytą u burmistrza

Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin S.A. odwiedził burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyłę. Sternik piłkarskiego klubu zadeklarował chęć powrotu do współpracy z lokalnym samorządem oraz klubami z terenu gminy Ścinawa. W najbliższym czasie Zagłębie przygotuje i wyśle projekty specjalnych porozumień, które sformalizują zakres wspólnych działań. Michał Kielan symbolicznie, poprzez burmistrza, zaprosił kibiców na mecze rundy wiosennej ekstraklasy.

– Rozmawialiśmy o współpracy, na której skorzystać mają mniejsze kluby z całego regionu. Zagłębie zaangażuje się ponownie w proces szkoleniowy, planuje cykl instruktażowych spotykań dla trenerów pracujących z młodzieżą w gminnych klubach. Dzięki porozumieniom uzdolnieni młodzi zawodnicy będą mieli większą szansę na to, by się rozwijać i być może trafić do Akademii KGHM Zagłębie – tłumaczy burmistrz Kosztyła.

Prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A. przekazał burmistrzowi Ścinawy meczową koszulkę z numerem 12, nawiązując tym samym do długoletniej tradycji wspierania miedziowego klubu w naszej gminie oraz sportowych zainteresowań szefa lokalnego samorządu. Krystian Kosztyła zrewanżował się pamiątkowym kalendarzem.

Kibicom przypominamy, że na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa – mecz odbędzie się 4 lutego o godzinie 20:30.