AktualnośćiGmina Ścinawa

Po raz 30. Ścinawianie dla WOŚP!

Kolejny raz ścinawianie nie pozostają obojętni na potrzebujących, od lat organizują lub wspierają szczytne inicjatywy, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, który współpracuje z lubińskim sztabem WOŚP, zachęca do kontaktu oraz udziału w organizowanych przez siebie inicjatywach i aktywnościach. 30 stycznia odbędzie się Wielki Finał, połączony ze stacjonarnymi licytacjami oraz zbiórką do orkiestrowej puszki, jednak już dziś rozpoczynają się kwesty w Ścinawie! Przypominamy, że jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Ścinawskie granie rozpocznie się już 20 stycznia w Centrum Turystyki i Kultury, podczas jasełek z okazji Dnia Babci i Dziadka, gdzie zostanie zorganizowana loteria fantowa.
22 stycznia do akcji przyłączy się Miejsko – Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej (przychodnia). Za przysłowiowy „wrzut do puszki” można będzie poćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty oraz odbyć konsultacje w zakresie wad postawy, ponadto porozmawiać na temat cukrzycy, zorganizowane zostaną warsztaty z zasad higieny dla najmłodszych, a także licytacja apteczki.

W kolejnych dniach, aż do Wielkiego Finału nie zabraknie atrakcji a także propozycji na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Warunek udziału jest jeden: wsparcie zbiórki i wspomniany „wrzut do puszki”. Organizatorzy już uruchomili eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/4rdzhe?fbclid=IwAR0_URmW5CkXKtmrpSjMRzPehXigM3ay8HDIHXAuA3P3mq1e7vDqjFPAgAo. Swoje eSkarbonki uruchomiły również inne jednostki budżetowe gminy Ścinawa: MGZZOP https://eskarbonka.wosp.org.pl/7dfhb7?fbclid=IwAR2DBjzxFOoFicqNhi0I9qK-S5KlzsJuIlhIlua5UcEKRxDkOcE2jLpxaME oraz CTiK https://eskarbonka.wosp.org.pl/b9dlzz?fbclid=IwAR2vmDKozgDyRmAhTOdlNKYd2CF72fsGijZJuy3l7cVtcColNIdlTRq6WOc.

Zachęcamy do wpłat oraz udziału w wydarzeniach, pełen harmonogram dostępny poniżej.

Organizatorzy zapraszają również do udziału w Wielkim Finale, podczas którego zaplanowano licytacje cennych przedmiotów i usług, obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 884 600 036. Przy okazji funkcjonowała będzie kawiarenka, cały dochód ze sprzedaży ciast i napojów trafi oczywiście na konto WOŚP. – Zapraszamy wszystkich do „Pałacyku”, wspólnie z wolontariuszami zadbamy, by każdy miło spędził czas. Nie tylko funkcjonowała będzie kawiarnia, ale także zorganizujemy jarmark, na którym można będzie zakupić piękne wyroby, ale także vouchery na usługi oferowane przez lokalnych przedsiębiorców – mówi Kamila Grabka-Levin dyrektor Ośrodka Działań Edukacyjnych i Twórczych w Ścinawie.

Wszelkie przedmioty i usługi, które zostaną wystawione na licytacje/ można je będzie zakupić podczas jarmarku, można śledzić na oficjalnym profilu facebookowym ośrodka: https://www.facebook.com/O%C5%9Brodek-Dzia%C5%82a%C5%84-Edukacyjnych-i-Tw%C3%B3rczych-Schronisko-M%C5%82odzie%C5%BCowe-Pa%C5%82acyk-542101869563650.