AktualnośćiGmina Ścinawa

Inwestor na SAG czeka na pozwolenie

W marcu br. Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” zakupiła od Gminy Ścinawa działkę na Strefie Aktywności Gospodarczej z przeznaczeniem na budowę Centrum Produktu i Usług Lokalnych. Inwestor aktualnie ma już opracowany projekt z całą funkcjonalnością obiektu, a z wymaganą dokumentacją wystąpił o wydanie pozwolenia na budowę. Grupa przygotowuje się do samego etapu realizacji inwestycji, skupia się też na wzmacnianiu marek: własnej i współpracujących partnerów. Na wczorajszej Konferencji Odrzańskiej zorganizowanej na terenie gminy Wińsko prezes zarządu Stowarzyszenia LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” zaprezentował wizualizację centrum.

– Póki co nie możemy jeszcze wskazać dokładnego terminu, kiedy wbijemy pierwszy szpadel pod inwestycję. Działania związane z całym projektem prowadzone są na kilku obszarach. Oczywiście już na etapie prac przygotowawczych zaczęliśmy budować silną więź z naszymi partnerami, mając na uwadze ugruntowanie samej marki Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, ale też rozpoznawalności partnerów: wytwórców, rolników, rękodzielników i ich wysokiej jakości produktów – tłumaczy prezes Jarosław Paczkowski.

Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” zakupiło od Gminy Ścinawa działkę za kwotę ponad 450 tys. zł brutto. Dodatkowo Inwestor planuje wydać 1,5 mln zł na sam obiekt, na którym skorzystają lokalni wytwórcy i przetwórcy.