AktualnośćiGmina Ścinawa

Przetarg na budowę świetlicy w Dębcu

Ścinawski samorząd za pośrednictwem Platformy Marketplanet e-Zamawiający ogłosił przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Dębcu. Podczas styczniowej sesji radni Rady Miejskiej w Ścinawie podjęli uchwałę, ujmując m.in. przedmiotowe zadanie i fundusze na nie w budżecie na bieżący rok. Należy podkreślić, że zasadnicza część kosztów zostanie pokryta ze środków pozyskanych przez nasz samorząd z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Złożone przez potencjalnych wykonawców oferty będą analizowane przez specjalistów od połowy marca br., kiedy nastąpi ich otwarcie.

Gmina Ścinawa wraca do realizowanego w poprzednich latach programu budowy i remontów świetlic wiejskich, w następnej kolejności samorząd zajmie się kolejnymi obiektami, m.in. w Jurczu, Dziesławiu, Dłużycach czy Buszkowicach.

– Dzięki radnym, którzy w styczniu przyjęli budżet zabezpieczono również wkład własny, niezbędny do realizacji tej inwestycji. Wcześniej aplikowaliśmy o zewnętrzne środki i przyznano nam dotacje na wiele zadań, w tym budowę nowej i potrzebnej świetlicy w Dębcu. Wracamy do ważnego dla społeczności na wsiach tematu świetlic, przypomnę, że w ostatnich latach wybudowaliśmy nowe obiekty w Przychowej oraz Parszowicach, a wyremontowaliśmy budynki w Dąbrowie Środkowej, Lasowicach, Wielowsi czy Zaborowie, wyposażając je w ekologiczne źródła ogrzewania, czyli w pompy ciepła – przypomina burmistrz Krystian Kosztyła.