AktualnośćiGmina Ścinawa

Każdy może zostać wolontariuszem!

„Fundacja Przystań w Ścinawie” rozpoczęła realizację projektu pn. „Każdy może być wolontariuszem”, który jest skierowany do 15 osób z gminy Ścinawa, chcących pracować jako wolontariusze wśród osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. Chętni do współpracy proszeni są o kontakt pod numerem: 76/7400112.

W naszej gminie sporo jest osób poszkodowanych przez los, samotnych, schorowanych, zagrożonych wykluczeniem społecznym i nieposiadających wsparcia ze strony rodziny oraz otoczenia. Ludzie ci nie angażują się w życie społeczne, mają utrudniony dostęp do bezpłatnych form wsparcia i integracji. Nie uczestniczą również w działaniach przyczyniających się do ich rozwoju osobistego.
Projekt „Każdy może być wolontariuszem” jest odpowiedzią na potrzebę zaktywizowania mieszkańców gminy Ścinawa, promowania pomocy i wzrostu zaangażowania osób do pomocy innym poprzez zintensyfikowanie działań uczestników Klubu „Pomocni”, który zrzesza wokół siebie dodatkowo 10 osób o dobrym sercu, chętnych do pomocy potrzebującym w gminie Ścinawa.