Aktualnośći

Pałacyk funkcjonuje na pełnych obrotach!

Kolejna grupa dzieci korzysta z oferty Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pałacyk”. Tym razem ścinawska placówka gości uczniów z 3 klasy Szkoły Podstawowej w Kobylinie. W trakcie trzydniowego pobytu dzieci nie mogą narzekać na nudę: bawią się, uczą, aktywnie wypoczywają, a przede wszystkim integrują.

Uczniowie z Kobylina swój pobyt w Ścinawie rozpoczęli bardzo aktywnie, grupa zmierzyła się z grą terenową „Ścinawa – małe miasto, wielka historia”, dzięki której zapoznała się z okolicą. Później dzieci na „wysokie obroty” wprowadził trener Piotr Moliński – założyciel i trener Akademii Sztuk Walki GoK1, organizując specjalny trening.
Aktywnie było również na wycieczce w Lubinie, gdzie grupa skorzystała z atrakcji Parku Leśnego i odwiedziła kino. Nawet niekorzystna aura nie była w stanie zepsuć dobrych nastrojów uczestników wyjazdu – plany zostały tylko lekko skorygowane i można było kontynuować dobrą zabawę.

Na zakończenie pobytu uczniowie z Kobylina wyjadą do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Na miejscu dzieci wezmą udział w eko-spacerze, a później w warsztatach laboratoryjnych. Jeszcze przed wyjazdem do domu zorganizowane zostanie pożegnalne ognisko.

W ostatnich dniach nasze schronisko działa pełną parą. W minionym tygodniu gościliśmy uczniów z Gdańska, w weekend przyjechała grupa dzieci z opiekunami z wrocławskiej firmy Watra, od poniedziałku współpracujemy z młodzieżą z Kobylina. Myślę, że nikt się nie nudzi, wszyscy są chętni do współpracy i dobrze się bawimy – relacjonuje Małgorzata Rubak z SSM „Pałacyk”.