AktualnośćiGmina Ścinawa

Dobry występ Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Tymowej

W niedzielę 20 czerwca dziewczęca drużyna z OSP Tymowa, pod opieką druha Mateusza Bowszy, wzięła udział w IX Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Chojnowie. Ekipa z gminy Ścinawa, reprezentująca powiat lubiński, pokazała się z bardzo dobrej strony i w klasyfikacji generalnej zajęła miejsce tuż za podium.

Rywalizacja odbywała się według regulaminu Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego.

Drużyna MDP z Tymowej wystąpiła w składzie:
– Natalia Kasperska,
– Emilia Pacura,
– Liwia Hajducka,
– Aleksandra Siwak,
– Amelia Benincasa,
– Julia Szczerbień,
– Amelia Dawiskiba,
– Emilia Doberstein,
– Dorota Doberstein,
– Zuzanna Kasprzycka.

– Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, za sprawą bardzo wysokiej temperatury drużyna świetnie sobie poradziła, dzięki czemu udało nam się zająć 4 miejsce. Serdecznie dziękujemy organizatorom i sędziom. Gratulujemy też pozostałym drużynom – mówił Mateusz Bowsza.

Tymowska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to jedyna taka drużyna, która formalnie funkcjonuje w gminie Ścinawa. Lokalny samorząd docenia pracę, jaką druhowie od lat wykonują z młodymi strażakami.

– Serdecznie gratuluję dziewczynom oraz ich opiekunowi. Młodzieżówka z Tymowej funkcjonuje wzorowo i nie ma konkurencji w lubińskim powiecie. Starsi koledzy z OSP dbają nie tylko, by dzieci regularnie trenowały i poprawiały swoje osiągnięcia, ale również o sprzęt, zaplecze i ubezpieczenia. To właśnie przekłada się na późniejsze sukcesy – podsumowuje burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Foto: Renata Doberstein