AktualnośćiGmina Ścinawa

Było bombowo: smacznie, wesoło, kolorowo! (FOTO)

Za nami bardzo udana impreza, bez wątpienia Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie stanęło na wysokości zadania i zorganizowało najprawdziwszy Dzień Dziecka. Dopisały frekwencja i pogoda, a przygotowane przez animatorów atrakcje trafiły w gusta wszystkich pociech. Największym wzięciem cieszyły się przejażdżki konne oraz warsztaty kulinarne, które poprowadziła szefowa kuchni Sylwia Biały. Ofertę na ten szczególny dzień przygotowało też Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, w zajęciach udział brały zapisane wcześniej klasy ze szkoły podstawowej.

– Odwiedziły nas prawdziwe tłumy i bardzo wszystkim dziękujemy za obecność. W zasadzie Dzień Dziecka okazał się świętem całych rodzin, bo wszyscy doskonale się bawili. Frekwencja potwierdza, jak wszyscy stęsknili się za plenerowymi imprezami – relacjonuje Anna Podbucka, dyrektor CTiK w Ścinawie. Niebawem rozpoczynają się wakacje i postaramy się tak zorganizować czas wolny najmłodszym mieszkańcom naszej gminy, by bawili się na podobnym poziomie. Oczywiście nadal obowiązują pewne obostrzenia, ale nasi animatorzy poradzą sobie ze wszystkim – dodaje szefowa ośrodka kultury.
Hitem wczorajszego spotkania były rzecz jasna warsztaty kulinarne z uśmiechniętą i sympatyczną Sylwią Biały. Szefowa kuchni i właścicielka restauracji „Piekielna Kura” w Lubinie zaproponowała najmłodszym owocową sałatkę i to co dzieciaki uwielbiają – zdrowe lody truskawkowe! Sylwia Biały to przyjaciółka całej gminy Ścinawa, wspólnie z CTiK zaplanowała na lipiec „wielkie grillowanie”, w które zamierza zaangażować całe rodziny – szczegóły wkrótce.

– Ogromnie cieszę się, że udało się nam wspólnie otworzyć sezon wydarzeń kulturalnych właśnie w Ścinawie. Mieszkam blisko i bardzo lubię tu przyjeżdżać. Spotkanie z tymi zdolnymi, młodymi ludźmi, przyniosło mi wiele frajdy i pozwoliło naładować akumulatory pozytywną energią do działania. Dziękuję za zaproszenie i nie mogę się doczekać ponownego spotkania w lipcu – zapowiada Sylwia Biały.

Równie dobrze bawili się uczniowie, którzy w poniedziałek i wtorek uczestniczyli w atrakcjach zorganizowanych przez „Pałacyk”. Były animacje, warsztaty papiero-wikliny, zabawy ruchowe, konkursy taneczne, malowanie buziek, balonowe ZOO, sportowe zmagania i przepyszne desery.

Impreza w CTiK:

Impreza w „Pałacyku”: