AktualnośćiGmina Ścinawa

Kanalizacja- zaawansowane roboty w Dłużycach i Przychowej (FOTO)

Postępują prace związane z kanalizacją gminnych wsi. W ostatnich tygodniach budowlańcy wykonali kolejne odcinki sieci, rozpoczęli roboty ziemne w Dłużycach oraz Przychowej. Niebawem inwestycja ruszy także w Dziewinie i Buszkowicach, a ścinawski samorząd w drugiej połowie czerwca ogłosi przetarg na budowę kanalizacji w Krzyżowej.

Przypominamy, że prace budowlane w ramach szerokiego projektu pn.: „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Ścinawa” obejmują aż 14 wsi i aktualnie realizowane są w: Dłużycach, Dziesławiu, Parszowicach, Przychowej, Ręszowie, Sitnie, Wielowsi oraz Zaborowie. Ponadto w najbliższych tygodniach wykonawcy rozpoczną roboty Buszkowicach i Dziewinie. W przypadku Krzyżowej, Turowa, Dąbrowy Dolnej i Środkowej przygotowywana jest obecnie dokumentacja do przetargu- najszybciej, bo w drugiej połowie czerwca br., planuje się ogłosić przetarg na kanalizowanie Krzyżowej.

Na zadanie „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Ścinawa”, gmina pozyskał blisko 60 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – dotacja pochodzi z budżetu Unii Europejskiej. Wsparte tak znaczącymi środkami zewnętrznymi przedsięwzięcie, oprócz budowy nowej i przebudowy (rozdzielenia) kanalizacji w mieście na sanitarną oraz deszczową, obejmuje również wymianę we fragmentach wysłużonego wodociągu, a także odtworzenia dróg.


Dłużyce:

Dziesław:

Parszowice:

Przychowa:

Ręszów:

Sitno:

Wielowieś:

Zaborów: