AktualnośćiGmina Ścinawa

Akcja z pięknym przesłaniem

Ścinawianie i przyjaciele gminy nie zawiedli, jak zwykle wsparli szczytny cel – tym razem Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” zorganizowało akcję poboru krwi: „MAMA BYŁABY Z CIEBIE DUMNA”. Kilkanaście osób oddało wczoraj życiodajny płyn, którego tak często brakuje, bo jedynie organizm człowieka potrafi go „wyprodukować”. Chętnych na podzielenie się dobrem i samym sobą było więcej, niestety nie wszyscy kwalifikowali się do oddania krwi. Dla organizatorów i uczestników należą się wielkie podziękowania, Mamy są z Was dumne!

Warto zaznaczyć, że w akcję zaangażowali się przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Krystianem Kosztyłą na czele. Krwią z potrzebującymi podzielił się również prezes ZGK Rafał Kaczmarzyk. Swoich reprezentantów miały jednostki organizacyjne ścinawskiego samorządu, policja, krew oddał także prezes Ścinawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Naturalnie nie mogło zabraknąć honorowych krwiodawców i dawców szpiku, jak choćby Krzysztofa Konańca.

– Czekam na kolejną akcję, z przyjemnością zagoszczę, ponieważ organizacja jest na 6+. Dziękuję głównej organizatorce Kamili Grabce-Levin za cudowne przywitanie i świetną organizację akcji, oraz Małgosi za piękne zdjęcia! – swój post po oddaniu krwi na facebookowym profilu organizatorów zamieściła Wioleta Tataryn ze ścinawskiej przychodni zdrowia.

Krew oddawano w specjalnym autobusie, który zlokalizowany był na parkingu przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Pałacyk”.