AktualnośćiGmina Ścinawa

Montują konstrukcję mostu tymczasowego (FOTO)

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, wykonawca modernizacji mostu nad Odrą w Ścinawie, kontynuuje prace związane z budową przeprawy tymczasowej. Aktualnie montowane są kolejne przęsła konstrukcji, z wykorzystaniem dźwigów robotnicy umieszczają je na wcześniej przygotowane podpory. Nad częścią portowo-nurtową takie elementy były montowane z wykorzystaniem metody nasuwania podłużnego, wymyślonej przez Fritza Leonhardta. Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z planem, do końca maja przeprawa zastępcza zostanie uruchomiona i wykonawca będzie realizował kolejne naprawy na sąsiednim- stałym i zabytkowym obiekcie w ciągu drogi krajowej nr 36.

Mierzący ponad 400 metrów most zastępczy spocznie na 11 podporach. Sam dojazd na przeprawę powinien być łatwy i intuicyjny, ma odbywać się po dobrze przygotowanych, wyasfaltowanych najazdach, od strony gminy Wińsko w części już wykonanych. Ruch na tymczasowej konstrukcji odbywał się będzie wahadłowo, dokładnie na takich samych zasadach, jak obecnie po zabytkowym obiekcie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział we Wrocławiu, na zlecenie której realizowany jest remont, informuje, że planowany termin zakończenia wszystkich prac to przełom II i III kwartału przyszłego roku. Wartość całości zadania to na dziś kwota ponad 30 mln złotych.