Aktualnośći

WOŚP zagra w ścinawskim Pałacyku – zapraszamy! (FOTO)

Ścinawianie nie pozostają obojętni na potrzebujących, od lat organizują lub wspierają szczytne inicjatywy. W tym roku na terenie gminy nie ma co prawda odrębnego sztabu, ale Ścinawa zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, które współpracuje z lubińskim sztabem, zachęca do kontaktu, ponieważ 31 stycznia zorganizuje Wielki Finał, połączony ze stacjonarnymi licytacjami oraz zbiórką do orkiestrowej puszki. Aukcje poprowadzi zanany z festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, konferansjer i przyjaciel naszego miasta, Lech Bekulard. Po zaplanowanych i umówionych na konkretne godziny licytacjach otwarty zostanie kiermasz z pozostałymi przedmiotami przekazanymi przez darczyńców. Tym razem GRAMY Z GŁOWĄ DLA LARYNGOLOGII, OTOLARYNGOLOGII I DIAGNOSTYKI GŁOWY!

Organizatorom „pałacykowego” finału udało się zebrać wiele cennych i ciekawych gadżetów, które można będzie nabyć właśnie 31 stycznia. Pod młotek pójdą m.in. gadżety WOŚP, wyroby rękodzieła wykonane przez lokalnych artystów, pamiątki o ogromnej wartości sentymentalnej dla darczyńców, smakołyki i vouchery na usługi świadczone przez lokalnych przedsiębiorców. Jeśli macie Państwo ochotę wziąć udział w jednej z licytacji, skontaktujcie się pilnie drogą e-mail: palacyk@scinawa.pl lub pod numerem telefonu: 516016186. Po zgłoszeniu otrzymacie wszelkie niezbędne informacje: na temat godziny Waszej aukcji oraz wytyczne związane z reżimem sanitarnym.

Przydatne informacje o zbiórce organizowanej przez SSM „Pałacyk”:
• W recepcji czeka na Was do końca stycznia puszka, do której możecie wrzucić pieniądze, za co otrzymacie orkiestrowe serduszko, aa w dniu finału darczyńcy częstowani będą kawą i ciastkiem, ufundowanymi przez lokalnych cukierników;;
• Jeśli nie macie możliwości, by dotrzeć do „Pałacyku”, możecie wpłacić środki do pałacykowej e-skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/d5wvxr;
• Licytacje zostały zaplanowane w godzinach: 14:00 – 16:00;
• O godzinie 16:00 rozpocznie się kiermasz z pozostałymi przedmiotami, przekazanymi organizatorom na sprzedaż, oczywiście cały dochód zasili konto WOŚP.

Licytacje w „Pałacyku” poprowadzi charyzmatyczny Lech Bekulard, człowiek-instytucja, postać już nierozerwalnie związana z Festiwalem Ścinawski Blues nad Odrą. Popularny „Lechu” wspiera Jurka Owsiaka i całą inicjatywę od lat 90-tych, za co został uhonorowany medalami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przeszłości prowadził orkiestrowe finały m.in. w Nowej Soli, na zamku w Łagowie Lubuskim, w niemieckim Hanowerze, czy irlandzkim Dublinie, w towarzystwie znanych dziennikarzy Macieja Orłosia i Szymona Majewskiego.

Inicjatorzy z „Pałacyku” kolejny raz apelują: – Sprawmy, by ten dzień był wyjątkowy i wesprzyjmy szlachetną inicjatywę Jurka Owsiaka. „Będziemy na tyle silni na ile będziemy zjednoczeni” – dlatego bądźcie z nami w tym szczególnym dniu!
Będzie to wyjątkowy dzień także ze względu na sytuację pandemiczną, dlatego przede wszystkim gramy z głową i przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa!

UWAGA: w Ścinawie i na terenie gminy zbiórkę na rzecz WOŚP prowadzą także inne podmioty współpracujące z lubińskim sztabem, zachęcamy do wspierania:
• Centrum Ogrodniczo-Rolnicze „Garden”, Plac Zjednoczenia 9 w Ścinawie;
• Warzywniak „u Mai”, ulica Jagiełły 26 w Ścinawie;• Piekarnia „Wiśniewski”, ulica Szeroka 16 w Ścinawie;
• Kiosk Wielobranżowy „Maciek”, ulica Kościuszki 9 w Ścinawie;
• Zakład Fotograficzny „MINI-FOTO-LAB”, ulica Mickiewicza 31 w Ścinawie;
• Sklep Spożywczo-Przemysłowy, ulica Batorego 16 w Ścinawie;
• Sklep „Kapsel”, ulica Lipowa 7 w Ścinawie;
• Sklep „Kubuś”, ulica Mickiewicza 11 w Ścinawie;
• Sklep ABC „Perełka”, Tymowa 115;
• Sklep „Pil-Bud”, Tymowa 130;
• Usługi budowlane, Tymowa 17b.
W zbiórkę zaangażowały się również gminne placówki oświatowe, szkoły w Ścinawie i Tymowej.
Pamiętajmy – tak szczytna akcja łączy, a nie dzieli!

Dla rozbudzenia Państwa ciekawości oraz hojności, prezentujemy przedmioty, które będą licytowane 31 stycznia podczas Wielkiego Finału WOŚP w „Pałacyku”: