AktualnośćiGmina Ścinawa

Główna droga na klasztornym wybrukowana (FOTO)

Zakład Budowlano-Usługowy Aleksander Garboś z Lubina powoli kończy prace związane z budową fragmentów dróg gminnych na przebiegu ulic: Klasztornej, Franciszkańskiej i części Wołowskiej w Ścinawie. Wykonawca wybrukował już chodniki, zjazdy na posesje oraz ułożył asfalt na odcinku ścieżki rowerowej, która przebiega przez osiedle, a docelowo poprowadzona będzie do miejskiego portu. Obecnie budowlańcy dokonują poprawek nawierzchni. W związku z faktem, że dwa wjazdy znajdują się w pasie drogi powiatowej, czyli ten z ulicy Mickiewicza oraz Wołowskiej, zostały uzgodnione już z zarządcą w Lubinie, niebawem one także zostaną wykonane w należytym standardzie.

Należy podkreślić, że inwestycja objęta jest dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozyskane przez gminę na ten cel środki stanowią 70% wartości całego przedsięwzięcia, które jednak nie uwzględniało wspomnianych dwóch wjazdów na osiedle klasztorne z drogi powiatowej nr 1237D, sąsiadującej z całym obszarem, ale ścinawski samorząd ma zabezpieczone na ten cel fundusze i już porozumiał się z wykonawcą, co do ich realizacji.
Warto dodać, że w bieżącym roku rozpoczną się również roboty na innych drogach gminnych, m.in. w Ścinawie na ulicy Dominikańskiej, Salezjańskiej, Szkolnej oraz Placu Kościelnym, na które lokalny samorząd pozyskał duże zewnętrzne finansowanie.