AktualnośćiGmina Ścinawa

Dzieci z gminy Ścinawa otrzymały paczki

Tradycyjnie, bo przed świętami Bożego Narodzenia, do dzieci z naszej gminy trafiły mikołajkowe paczki, które zakupił i przekazał Świętemu Mikołajowi lokalny samorząd. Oczywiście akcję koordynowało Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, które w tym roku wspierali sołtysi, rady sołeckie, a nawet strażacy. – To dzięki Państwa zaangażowaniu, pomysłowości i wrażliwości, mimo pandemii koronowirusa i wszelkich ograniczeń, udało się wywołać uśmiechy na buziach dzieci i wprowadzić naszą gminę w świąteczny nastrój!

W Ścinawie paczki wydawane były w siedzibie CTiK, według harmonogramu, by ograniczyć liczbę odbierających do 120 osób dziennie. Z kolei w sołectwach inicjatywę przejęli sołtysi i rady sołeckie, dzięki których zaangażowaniu udało się dotrzeć do większości dzieci zameldowanych we wsiach. Mikołaj mógł liczyć na pomoc dobrych ludzi, którzy, by sprawić jeszcze większą frajdę najmłodszym, docierali do dzieci w niekonwencjonalny sposób, wykorzystując maszyny rolnicze i budowlane, wozy strażackie czy samochody.

Informujemy, że dzieci z terenu miasta, które nie odebrały swoich paczek zgodnie z harmonogramem, mogą się zgłaszać po odbiór upominków świątecznych do CTiK w dni powszednie do piątku 15 stycznia 2021 r., w godzinach 10:00 – 16:00.

Zdjęcia dostępne na profilu facebookowym CTiK: https://www.facebook.com/CTiKScinawaACA.