AktualnośćiGmina Ścinawa

Stowarzyszenie z Dziewina zrealizowało edukacyjny projekt

W sobotę realizując projekt „Powrót Do Korzeni” Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin” zorganizowało wycieczkę do pierwszej stolicy Polski. W Gnieźnie grupa odwiedziła Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedrę, rynek i inne okoliczne zabytki.

– Pogoda nam dopisała, nastroje również. Początkowo wydawało się, że cztery godziny, które przewidzieliśmy na zwiedzanie okolic rynku i katedry, to zbyt dużo, okazało się, że musieliśmy się spieszyć, by zdążyć na autobus. Wyjazd był bardzo pouczający, w miłej atmosferze poznawaliśmy historię naszego kraju – relacjonuje Mariusz Mostowski, organizator wycieczki.
W ramach wyjazdu do Gniezna grupa 60 mieszkańców z gminy Ścinawa zwiedziła wspólnie Muzeum Początków Państwa Polskiego, później we własnym zakresie turyści mogli obejrzeć pozostałe zabytki skupione w rynku pierwszej stolicy Polski, w tym Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie, miejsca, w którym w 1025 roku na pierwszego króla Polski koronowany został Bolesław Chrobry.
Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin” w ramach współpracy JST z NGS i współfinansowany przez Gminę Ścinawa.

Foto: Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”