Aktualnośći

Nowe studnie i nawadnianie boisk

Firma Nel-Pur Krystian Grablewski z Garwoła wykonała odwierty studni głębinowych, które obsługują boiska w Dziewinie oraz Parszowicach. Autonomiczne nawadnianie pozwala utrzymywać w dobrym standardzie płyty, na których ligowe mecze rozgrywają drużyny „Czarnych” i „Sparty”. Należy podkreślić, że niezależne od sieci wodociągowej studnie, wykorzystywane do podlewania muraw, funkcjonują już na obiektach wszystkich klubów z terenu Gminy Ścinawa, które uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. W Dziewinie i Parszowicach autonomiczne nawadnianie działa już blisko 2 miesiące. O przedmiotowej sprawie pisaliśmy wcześniej w artykule: „Wiercili także w Parszowicach, od przyszłego tygodnia będą uzbrajać”.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, pomysł wyposażenia boiska w autonomiczne ujęcie wody został wcześniej uzgodniony z przedstawicielami gminy i podobnie jak koledzy z Dziewina, uznaliśmy go za priorytet. Nowe nawodnienie sprawdza się bardzo dobrze, łatwiej nam zadbać o murawę, która szczególnie w okresie letnim wymaga częstego podlewania i zabiegów pielęgnacyjnych – przyznaje Wojciech Trawka, prezes „Sparty” Parszowice.

Łączny koszt zadania zrealizowanego na zlecenie ścinawskiego samorządu, obejmującego wiercenie studni, montaż pomp wraz z wykonaniem przyłączy energetycznych oraz rozprowadzeniami wzdłuż płyt boiskowych, to kwota 37.400,00 zł.

Boisko w Dziewinie:

Boisko w Parszowicach: